احراز هویت سجام

رایگان و غیرحضوری

ورود به سامانه پیش از آغاز فرآیند، نیاز به کد پیگیری سجام دارید

مزایای سامانه

  • صفر تا صد فرآیند به صورت غیرحضوری
  • انجام فرآیند به صورت کاملاً رایگان
  • سهولت در استفاده و کاربر پسند بودن
  • پیشرفته ترین تکنولوژی پردازش تصویر
  • امنیت بالای اطلاعات و سیستم ضد هک

راهنمای استفاده از سامانه

سوالات متداول

پیش از ورود به سامانه احراز هویت، ثبت نام در سامانه سجام و دریافت کد پیگیری 10 رقمی آن الزامی است. همچنین باید به سریال ده رقمی پشت کارت ملی هوشمند خود نیز دسترسی داشته باشید. در صورت نداشتن کارت ملی هوشمند، می توانید از کد رهگیری ثبت نام آن نیز استفاده نمایید. ضمناً پیش از ورود به سامانه می‌بایست تصویر امضاء خود را نیز آماده داشته باشید.

با کلیه گوشی‌های هوشمند، تبلت، لپ‌تاپ و کامپیوترهای مجهز به وبکم می‌توان فرآیند احراز هویت را انجام داد. ضمناً این سامانه با سیستم‌عامل‌های ویندوز، مک، اندروید و iOS سازگاری دارد.

شما می‌بایست همان شماره موبایلی که با آن قبلاً در سامانه سجام ثبت نام کرده‌اید را وارد نمایید.

جهت افزایش سطح امنیت و راستی آزمایی، سامانه در دو مرحله کدهایی را در قالب پیامک برای شماره موبایلی که با آن وارد سیستم شده اید، ارسال می‌کند که فقط می‌بایست آنها را در محل خواسته‌شده وارد نمایید.

قبل از ورود به سامانه حتماً سطح دسترسی نرم‌افزاری دوربین خود را از طریق تنطیمات سیستم عامل، بررسی و فعال نمایید. عکس و ویدئو می‌بایست بدون عینک، کلاه و ماسک باشد. سعی کنید زمینه پشت سرتان سفید و بدون طرح بوده و همچنین در محیطی با نور مناسب قرار بگیرید. ضمناً به دوربین نه خیلی نزدیک و نه خیلی دور شوید. تصاویر می‌بایست همان لحظه و به صورت زنده توسط دوربین و یا وبکم دستگاه هوشمند شما فیلمبرداری شود؛ امکان دریافت فایل از گالری دستگاه نیست. شایان ذکر است حفظ شئونات اسلامی در تمامی فایل‌های آپلودشده، الزامی است.

امضاء می‌بایست بر روی کاغذ سفیدِ بدون خط انجام شده و هیچگونه خط‌خوردگی‌ای نداشته باشد. ضمناً علاوه بر عکس گرفتن، امکان دریافت تصویر امضاء از گالری دستگاه نیز وجود دارد.

پس از تکمیل فرآیند شناسایی چهره، پیغامی با عنوان «اطلاعات شما با موفقیت ثبت شد، نتیجه احراز هویت به زودی به اطلاع شما خواهد رسید» مشاهده خواهید کرد که به معنای اتمام فرآیند احراز هویت می‌باشد. کد بورسی شما پس از بررسی و در صورت عدم وجود خطا در فرآیند احراز هویت، در اولین زمان ممکن صادر می‌گردد.

خیر. انجام فرآیند احراز هویت الکترونیکی و دریافت کد بورسی، کاملاً رایگان است.

خیر. این سامانه به واسطه پشتیبانی از آخرین پروتکل‌های امنیت شبکه، محیطی امن را در اختیار کاربران قرار داده که در آن حتی کمترین احتمال بابت هک و درز اطلاعات وجود ندارد.