سجام چیست؟

سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به منظور ارائه خدمات زیرساختی یکپارچه و فراگیر به فعالان بازار سرمایه و ایجاد درگاه واحد خدمات‌دهی به تمامی ارکان بازار راه‌اندازی شده است. دریافت هرگونه خدمات پایه برای تمامی مشتریان حقیقی و حقوقی منوط به ثبت اطلاعات و شناسایی آنها می‌باشد.

سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به منظور ارائه خدمات زیرساختی یکپارچه و فراگیر به فعالان بازار سرمایه راه‌اندازی شده است.

ثبت نام سجام
کد پیگیری سجام خود را فراموش کرده‌ام

برای خرید و فروش سهام در بورس و فرابورس، خرید و فروش واحدهای صندوق ETF دولت، فروش سهام عدالت و همچنین سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها، ثبت نام در سجام الزامی می‌باشد. شما فقط با یک بار ثبت اطلاعات و شناسایی، امکان برخورداری از کلیه خدمات بازار سرمایه را خواهید داشت.

سامانه سجام از شما اطلاعات کاملی چون مشخصات هویتی، شماره همراه، نشانی، شماره حساب، تحصیلات و... را می‌خواهد. پس از وارد کردن تمام اطلاعات خواسته‌شده و پرداخت کارمزد 10.000 تومانی، کد پیگیری 10 رقمی برای شما ارسال خواهد شد. توجه داشته باشید که شماره موبایلی را در سجام ثبت نمایید که همیشه به آن دسترسی دارید زیرا در مراحل بعد بارها به آن نیاز خواهید داشت.

یک کد مشتمل بر حروف و اعداد می‌باشد که منحصراً برای متقاضی است. هر شخص تنها می‌تواند یک کد داشته باشد. این کد پس از ثبت نام در سجام و احراز هویت غیر حضوری، از طریق پیامک برای شخص ارسال می‌شود و پس از آن برای خرید و فروش سهم در بورس و فرابورس، می‌بایست در یک کارگزاری نامنویسی نموده و کد آنلاین معاملاتی دریافت نمایید. لازم به ذکر است افراد با کد بورسی خود می‌توانند همزمان در کارگزاری‌های مختلف ثبت نام نمایند. توجه نمایید صِرف داشتن کد بورسی، امکان معامله در بورس را به شما نخواهد داد.

نشانی ساختمان مرکزی:
تهران، سعادت آباد، خیابان بهزاد، خیابان شهید یعقوبی، پلاک ٢٧

تلفن تماس: 0212771

ما را در اینستاگرام دنبال کنید
به کانال تلگرام ما بپیوندید