احراز هویت غیرحضوری سجام

پیش از آغاز فرآیند، نیاز به کد پیگیری سجام دارید
مزایای سامانه
صفر تا صد فرآیند به صورت غیر حضوری
سهولت در استفاده و کاربر پسند بودن
پیشرفته‌ترین تکنولوژی پردازش تصویر
قابل استفاده با پایین‌ترین سرعت اینترنت
امنیت بالای اطلاعات و سیستم ضدهک

راهنمای استفاده از سامانه

سوالات متداول

پیش از ورود به سامانه احراز هویت، ثبت نام در سامانه سجام و دریافت کد پیگیری 10 رقمی آن الزامی است. همچنین باید به سریال ده رقمی پشت کارت ملی هوشمند خود نیز دسترسی داشته باشید. در صورت نداشتن کارت ملی هوشمند، می توانید از کد رهگیری ثبت نام آن نیز استفاده نمایید. ضمناً پیش از ورود به سامانه می‌بایست تصویر امضاء خود را نیز آماده داشته باشید.

با کلیه گوشی های هوشمند، تبلت، لپ تاپ و کامپیوترهای مجهز به وبکم می توان فرآیند احراز هویت را انجام داد. ضمناً این سامانه با سیستم‌عامل‌های ویندوز, مک, اندروید و iOS سازگاری دارد.

شما می بایست همان شماره موبایلی که با آن قبلاً در سامانه سجام ثبت نام کرده اید را وارد نمایید.

جهت افزایش سطح امنیت و راستی آزمایی، سامانه در دو مرحله کدهایی را در قالب پیامک برای شماره موبایلی که با آن وارد سیستم شده اید، ارسال می کند که فقط می بایست آنها را در محل خواسته شده وارد نمایید.

قبل از ورود به سامانه حتماً سطح دسترسی نرم افزاری دوربین و میکروفون خود را از طریق تنطیمات سیستم عامل، بررسی و فعال نمایید. عکس و ویدئو می بایست بدون عینک، کلاه و ماسک باشد. سعی کنید زمینه پشت سرتان سفید و بدون طرح بوده و همچنین در محیطی با نور مناسب قرار بگیرید. ضمناً به دوربین نه خیلی نزدیک و نه خیلی دور شوید. تمامی تصاویر می بایست همان لحظه و به صورت زنده توسط دوربین و یا وبکم دستگاه هوشمند شما عکسبرداری و فیلمبرداری شود؛ امکان دریافت فایل از گالری دستگاه نیست. شایان ذکر است حفظ شئونات اسلامی در تمامی فایل های آپلود شده، الزامی است.

امضاء می بایست بر روی کاغذ سفیدِ بدون خط انجام شده و هیچگونه خط خوردگی ای نداشته باشد. ضمناً علاوه بر عکس گرفتن، امکان دریافت تصویر امضاء از گالری دستگاه نیز وجود دارد

در صورت اشتباه وارد کردن اطلاعات و همچنین عدم تکمیل فرآیند ثبت نام، حداکثر 3 مرتبه امکان احراز هویت را بدون پرداخت کارمزد مجدد دارید. در غیر اینصورت، می بایست به صورت حضوری مراجعه نمایید. زمان شما جهت طی کردن کلیه مراحل از ابتدا تا انتها، 10 دقیقه در هر مرتبه می باشد.

پس از ارسال موفق تصویر امضاء، پیغامی با عنوان «تا 48 ساعت آینده نتیجه احراز هویت شما از طریق پیامک اعلام می شود» مشاهده خواهید کرد که به معنای اتمام فرآیند احراز هویت می باشد. پس از آن جهت امنیت هر چه بیشتر، عکس و ویدیو ارسالی شما توسط اپراتورهای سبدگردان سهم آشنا، بررسی و در صورت تایید نهایی، در اولین زمان ممکن، کد بورسی شما صادر می‌گردد.

کارمزد انجام احراز هویت الکترونیکی همانند روش حضوری، مبلغ 10.000 تومان می باشد که با کلیه کارت های عضو شبکه شتاب از طریق درگاه اینترنتی قابل پرداخت خواهد بود.

خیر. این سامانه به واسطه پشتیبانی از آخرین پروتکل های امنیت شبکه، محیطی امن را در اختیار کاربران قرار داده که در آن حتی کمترین احتمال بابت هک و درز اطلاعات وجود ندارد.

مرکز تماس: 0212771